BARIŞ BERBEROĞLU

Barış Berberoğlu, 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2006 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden mezun olmuştur.
Yazar ve müzisyen bir dedenin torunu, gazeteci bir annenin oğlu olan Berberoğlu'nun çocukluğu okuduğu ilkokulun hemen yanındaki Hürriyet gazetesinde geçer. O yıllarda yazı işlerinin toplantı masasında kendine yer edinmeyi başaran Berberoğlu, ilk öykülerini henüz 10 yaşındayken yazmaya başlar.
Öyküler ve öykülerin zihinlerde yarattığı görselliğe ilgi duyan Berberoğlu, iş hayatına küçük yaşlarda mahalle arasındaki bir fotoğrafçıda çırak olarak başlar. Her zaman "bir adım daha ileri" felsefesiyle kendini geliştirir.Hayalleri ve amaçları ile ilgili yeni şeyler öğrenmek ve içindeki bu istek onun en büyük özelliği olmuştur.
1998'de Türkiye'nin önemli reklam ajanslarından birinde çalışmaya başlar. Çalışkanlığı ve bitmez tükenmez enerjisi ile kısa sürede çeşitli projede önemli görevler üstlenir. 2001 ve 2002 yıllarında "creative director" olarak birçok kampanyaya liderlik eder. 
Bilgi ve öğrenme arayışı devam etmektedir. Üniversite eğitimi için Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne gider ve burada okulun imkânları ile projeler geliştirir. Bu süre zarfında senaryolarına devam eder, birçok kısa film senaryosu yazar ve onları hayata geçirir. Filmleri birçok festivalde gösterilir. Yurtiçi ve yurtdışında önemli festivalde gösterilen "itiraf" adlı kısa filmi Berberoğlu'nun yönetmen olarak dikkatleri çekmesini sağlar.
Reklamcılık tecrübesi, senaristlik ve yaratıcılık, estetik anlayışı ile birleşerek çok daha büyük bir başlık oluşturur; Üniversite yıllarında başlayan araştırmanın ardından ilk belgeseli olan "yeni hayat" ın çekimleri başlar. Türkiye'deki organ nakli hikâyelerinin derlendiği bu belgesel'in Yönetmeni Barış Berberoğlu'dur. Bu belgesel konusunda bir ilktir.
Sektörde emin adımlarla ilerleyen ve felsefesinden şaşmayan Berberoğlu, klip/reklam yönetmenliği ve senaryo yazarlığı eğitmenliğini sürdürürken ilk sinema filmi "Babamı Beklerken" in hazırlıklarına devam etmektedir.

VERDİĞİ
DERSLER
KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.