Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

İşten, Evden Online Canlı Ders ya da Kurumumuzda Yüz Yüze Eğitimle SANAT SİZİNLE !

 

Resim

Güzel Sanatlar Fakültelerinin yada Eğitim Fakültelerinin Resim Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversiteler 1 ya da 2 aşamadan öğrenci almaktadırlar. Kurumumuz bunun üzerinden program yapmaktadır. Örneğin; 2008 / 2009 M.S.Ü. Resim Bölümü için çıkmış soru: "Herhangi bir mekanda seyyar satıcı, bisikletin yanında ya da üzerinde bir kadın, kukla oynatan bir figür ve bir çocuk"

Heykel

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Heykel Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversiteler genelde 1. aşama ortak, 2. aşamada heykel bölümü için özel sorular sormakta ya da uygulama yaptırmaktadırlar. Kurumumuz bunun üzerinden program yapmaktadır. Örneğin; M.S.Ü. Heykel Bölümü için çıkmış soru: "Tavla oynayan 2 kişi ve onları izleyen üçüncü bir kişi, figür ayakta"

Grafik Tasarım

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Grafik Tasarım Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversitelerin sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak, 2. aşamada Grafik bölümü için özel soru sorulmaktadır. Örneğin; 2008 /2009 M.S.Ü. "Herhangi bir gazetenin promosyon afişini hazırlayın", 2006 / 2007 "Süsleme bir suçtur" yazısının her harfi bir nesne kullanarak yapılması istenmiştir.

Endüstriyel Tasarım

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Endüstriyel Tasarım Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversitelerin sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak, 2. aşamada Endüstriyel Tasarım bölümü için özel soru sorulmaktadır. Örneğin; "Banyo, banyo aynasından banyonun yansıması, aynanın önünde diş fırçası ve saç kurutma makinası çizimi" 

Tekstil ve Moda Tasarımı

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tekstil ve ModaTasarım Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversitelerin sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak, 2. aşamada Tekstil ve Moda Tasarım bölümü için özel soru sorulmaktadır. Örneğin; "Modacı 2 manken eşliğinde defilesinin sonunda seyircilere selam veriyor. Mankenlerin giysilerinin triko ve dantelden oluşması isteniyor"

Seramik ve Cam

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Seramik Cam Bölümüne Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversitelerin sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak, 2. aşamada Seramik Cam Bölümüne özel soru sorulmaktadır. Örneğin; "Kağıdın yatay tutulması istenip bir bölümüne kayık, diğer bölümüne tarak kullanılarak bu iki objeden tasarım yapılması istenmiştir". Başka bir soru; Sınav anında barbunya dağıtılıyor ve bundan kullanılabilir obje tasarlanılması isteniyor.

Fotoğraf

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Fotoğraf Bölümlerine girmek isteyen adaylar için hazırlanan bu programda Üniversiteler farklılık göstermektedirler. 1. aşama; Görsel algılama sınavıdır. Yorumlanma istenebilir. 2. aşama; kadraj sınavıdır. Adaylara verilen fotoğraflar/resimler kadrajlamaları beklenir. 3. aşama; adaylardan daha önceki yaptıkları çalışmalardan bir dosya isteyebilirler.

Görsel İletişim Tasarım

Güzel Sanatlar Fakülteleri ya da İletişim Fakültelerinden alınan bu bölümde üniversiteler öğrenci alımlarını YGS ya da çizim sınavıyla alabiliyorlar. Sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak yapılmaktadır.

Tasarım ve Teknoloji Bölümleri

Güzel Sanatlar Fakülteleri ya da İletişim Fakültelerinden alınan bu bölümde üniversiteler öğrenci alımlarını YGS ya da çizim sınavıyla alabiliyorlar. Sınavları farklılık göstermektedir. Genelde 1. aşama ortak yapılmaktadır.

Animasyon Bölümü

Güzel Sanatlar Fakültelerinin Animasyon bölümüne girecek olan adaylar YGS'den belirli bir puan aldıktan sonra, Yetenek sınavına girmektedirler. Sınavlar Üniversitelere göre farklılık göstermektedir. 1. aşamada ortak bir çizim yapıldıktan sonra, 2. aşamada Animasyona yönelik soru sorulmaktadır. Örneğin; 2009 /2010 A.Ü. (Verilen dialoğu 4 karede kurşun kalem ile anlatnız; 1- Bu yaratık bir uzaylı. 2- Şimdi onu getiren araca geri götürüyoruz. 3- Neden ışınlamıyoruz ki? 4- Filmde değil, gerçek hayatdayız.)

DERS ÖZELLİKLERİ

Kampanyamız hafta içi grup dersleri için geçerli olup min. 2 aylık nakit ödeme yapılması gerekmektedir. 

Kampanyamız 31 Aralık 2023 tarihinde sona erecektir. 

Grup derslerimiz 4 kişiye kadar 90 dakika, 5-8 kişi 2 saattir.

Arkadaş grupları için özel indirimlerimiz mevcuttur.

Bireysel derslerimiz mevcuttur. Haftada 1 gün 90 dakikadır. (Kampanya ücretleri geçerli değildir.)

GRUP DERSLERİ İÇİN;

Kurslara devamlılık ön şarttır. Telafi ancak sağlık sorunlarında, kuruma rapor iletildiği takdirde gerçekleştirilebilir. Bunun haricinde hiçbir şart ve koşulda grup derslerinde telafi yoktur.

 

 

 

 

 

KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
WhatsApp İletişim