FİKRET EREN

Erciyes Üniversitesi, Kayseri /Türkiye Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Ana Sanat Dalı mezunu  (Yüksek onur öğrencisi, bölüm birincisi). Formasyon: Erciyes Üniversitesi Fen -Edebiyat Fakültesi .

Özel Kurs Merkezlerinde ve Özel Okulların, sosyal etkinlik çalışmaları kapsamında Keman kursları verdi ( 2007-2010) MEB ÖZEL MOSA (Modern Sanat Akademisi)’inde (LCM-London College of Music Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi) Özel keman dersleri ve solfej dersleri verdi. Bu kurum bünyesinde hazırladığı keman öğrencileri LCM kapsamında İngiltere’den gelen bir jüri tarafından sınava tabi tutulmuş ve 3 yıl boyunca sınava katılan tüm öğrenciler başarı elde etmişlerdir. LCM kapsamında Grade 7 seviyesinde başarı ile sınavı tamamlayan öğrenciler bulunmaktadır.

TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu’nda Müzik Öğretmeni olarak çalıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde istihdam edilmek üzere Müzik Öğretmeni kadrosunda halen çalışmaktadır (Eylül 2012).

EF Kültür Sanat Akademisi’nin kuruculuğunu üstlenmiş ve burada eğitim faaliyetlerini sürdürmüştür. CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) Türk Keman Okulu projesinde Kayseri Şube Başkanı olarak görev almış, bu kapsamda öğrenci hazırlamıştır

Konserler:  ERÜ GSF Akademik Oda Orkestrası Konseri

MOSA Yeni Yıl Konseri, MOSA Yarı Yıl Konseri, MOSA Yıl Sonu Konseri, CAKA Konseri, CSO sahnesi EFSANAT Yıl Sonu Konseri, EFSANAT Kültür Sanat Akademisi ile 2015 yılından başlamak üzere CAKA Projesi kapsamında 2020 Yılına kadar Her yıl en az 4 konser faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Bu Konserlerde öğrenciler hazırladıkları eserleri piyano eşlikli olarak çalmışlardır. Bireysel performansların ardından CAKA Oda Orkestrası adı altında çok sesli eserler seslendirmişlerdir. Konser kayıtları mevcuttur.

Resitaller: Bitirme Çalışması Resitali, Erciyes Üniversitesi, Kayseri). MOSA Yıl Sonu Resitali

(ERÜ GSE Yıl Sonu Resitali, CAKA Yıl Sonu Konseri, EFSANAT Yıl Sonu Konseri,

Gerçekleştiği faaliyetler: MOSA (Modern Sanat Akademisi) Yıl Sonu Konseri keman öğrencileri Piyano Eşlikli sahne performansı, MOSA Yarıyıl Konseri Keman Öğrencileri piyano eşlikli sahne performansı, MOSA bünyesinde Kayseri’de kurulan ilk çocuk oda orkestrasını ile konser gerçekleştirdi.  TED bünyesinde yer alan TED orkestrasını (öğrencilerden oluşan) çalıştırdı ve sahne aldı. EFSANAT Oda Orkestrası adında kurduğu ilk özel girişim olan orkestranın Şefliğini üstlendi ve ERÜ GSF Konser salonunda, Sabancı Kültür Merkezinde ve Kapadokya’da Klasik Keyifler Müzik Derneğinin düzenlediği Klasik Keyifler Müzik Festivalinde sahne aldı, konserler verdi.. CAKA projesini Kayseri’ye kazandırdı. Yetiştirdiği öğrencilerle Ankara CSO Konser salonunda CAKA TÜRKİYE GALA Konserinde CAKA Kayseri’yi temsil etti. CAKA Projesi kapsamında, CAKA şubeslerinin bulunduğu pek çok ilde Rotasyon Masterclass çalışmalarına katılarak dersler verdi.
 

VERDİĞİ
DERSLER
KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.