AŞKIN ÇOLAK

17 Ağustos 1985 tarihinde Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Küçüklükten gelen müzik eğilimi, bu dalda yükselmesi için bir vesile oldu.

1999 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü sınavı için babasının memleketi olan Denizli’ye gitti. Bu sınavı dereceyle kazanan Aşkın Çolak; 4 sene boyunca keman bölümünde eğitim gördü, bununla birlikte dışarıdan sürdürdüğü vurmalı çalgılar eğitimine devam etti. Öğrenimine İzmir Dokuz Eylül Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalında devam eden Aşkın Çolak; burada da keman bölümünde eğitim gördü ve aynı şekilde vurmalı çalgılar eğitimini de sürdürdü.

Bu süre zarfında birçok sanatsal etkinliğe katılan Çolak; aynı zamanda İzmir'de çeşitli okullarda ve özel müzik atölyelerinde müzik öğretmenliği yaptı. Aynı süre içinde bölgedeki tiyatro topluluklarına müzikal oyunlarda yardım etti, çalışmaların müzik koordinatörlüğünü üstlendi.

2005 yılında, davulcusu olduğu “MODEL” adlı müzik grubunu kurarak, dönemin önemli müzik yarışmalarından dereceler aldı. 2009 yılında grupla birlikte İstanbul’a yerleşti ve Türkiye’nin birçok ilinde ve yurtdışında (Goethe Enstitüsü “Yollarda…” projesi – Bükreş) konserler verdi, birçok sahnede yer aldı. 2009 yılında, hedeflenen ilgiyi göremeyen“Perili Sirk” adlı EP çalışmasının ardından MODEL ile birlikte; 2. albüm çalışmaları olan “Diğer Masallar”ı, Demir Demirkan prodüktörlüğünde “Babajim” stüdyosunda kaydetti. Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda Sertab Erener – Demir Demirkan – MODEL – Özge Fışkın ortak konserinde yer aldı. Aşkın Çolak ayrıca, MODEL grubuyla birlikte jingle çalışmaları da yaptı. Grup, 2010 yılında Efes Pilsen için bestelediği “Sokakta Hayat Var” adlı şarkıyla “Digital Age” ödüllerinde “En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi” ödülünü kazandı.

MODEL; “Diğer Masallar”ın ardından, 18. Kral Müzik Ödülleri, 39. Altın Kelebek Ödülleri, Yılın Yıldızları 2012 (Yıldız Teknik Üniversitesi), Rotabest 2012, İTÜ EMÖS BaşArı Ödülleri gibi çok sayıda ödül töreninde çeşitli ödüllere layık görüldü.

VERDİĞİ
DERSLER
KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.