Diksiyon Kursu

İşten, Evden Online Canlı Ders ya da Kurumumuzda Yüz Yüze Eğitimle SANAT SİZİNLE !

 

Ses / Nefes / Boğumlama (Artikülasyon)

Nefesin doğru ve gerekli biçimde kullanılabilmesi, ses sınırının genişletilmesi, sesin etkili bir düzeye ulaştırılabilmesi, seslerin doğru yerden ve doğru zamanlamayla aktarılabilmesi konularında yapılan çalışmaları içerir.

Sesletim (Fonetik)

Sesletim ve söyleyiş yanlışlarının düzeltilmesi ve doğru konuşmanın temeli olan sesletim (fonetik) kurallarının öğretimi ve uygulamalarla zenginleştirilmesidir.

Konuşma Sanatı (Diksiyon)

Duygu ve düşüncelerin doğru ve etkileyici bir biçimde aktarılmasının sağlanması için tonlama, vurgulama konularında metne bağlı ya da doğaçlama (metinsiz) çalışmaları içerir.

İletişim (Diyalog)

Yaşamın içinde ilgili kişilerle ya da topluluklarla kurulması gereken iletişimin güçlendirilmesi ve etkili olabilmesi için yapılan çalışmalardan oluşur.

Kamera İle Çalışma

Katılımcıların kendi seçtikleri bir konuda kamera karşısında yapacakları konuşmaları, katılımcıların ve eğitmenlerin eleştirileridir.

DERS ÖZELLİKLERİ

Özel ders, haftada bir gün, 1 saat ya da 45 dakikadır. Öğrencinin talebine göre haftada birden fazla ders yapılabilmektedir.

Kurslara devamlılık ön şarttır. Öğrenci derse gelemeyeceğini kurum yetkilisine en az 1 gün önceden, “mesai saatleri” içinde bildirmediği takdirde o ders telafi edilemez. Telafı dersleri kurum tarafından belirtilen tarihlerde aynı ay içinde gerçekleştirilir. Hastalık durumunda dersin telafi edilebilmesi için, kuruma rapor iletilmesi şarttır. Hastalık dahil her ay için 1 (bir) telafi hakkınız bulunmaktadır.

NOT: Kurumdan dolayı kaynaklanan iptallerde telafi hakkınız bulunmaktadır.

KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
WhatsApp İletişim