ABRSM Royal Akademi
Sertifika Programı

İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik ve bale alanlarında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programları Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyada yaklaşık 90 ülkede uygulanmaktadır. Tüm yaş gruplarına açık ve herkesin başvuruda bulunabileceği bu sınavlara her yıl 600.000’i aşkın aday katılmaktadır.

Performans ve teori olarak iki ayrı kategoride yürütülen bu sınavlar toplam sekiz aşamalıdır. Adayın yeterliliğine göre sınava gireceği seviye belirlenir. Sekizinci aşamanın sonunda yer alan sınavla aday alanında uluslararası geçerliliğe sahip Associated Board of Royal Schools of Music diplomasının sahibi olarak yurt dışındaki üniversitelerde istedikleri herhangi bir alanda burs kazanabilme, müzik eğitmenliği ya da yorumculuk gibi profesyonel meslek edinme imkanı elde etmektedirler.

Kurumumuzda ABRSM'ye yönelik çalışma programları;

  • Piyano
  • Keman
  • Gitar
  • Flüt

Royal Akademiden Sertifika almak isteyen öğrencilerimiz, akademinin müfredatına uygun ve belirlediği kitaplar üzerinden eğitim almaktadırlar. Sertifika verilen programlar belirtilmiştir. Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır.

DERS ÖZELLİKLERİ

Özel ders, haftada bir gün, 1 saattir. Öğrencinin talebine göre haftada birden fazla ders yapılabilmektedir.

Kurslara devamlılık ön şarttır. Öğrenci derse gelemeyeceğini kurum yetkilisine en az 1 gün önceden, “mesai saatleri” içinde bildirmediği takdirde o ders telafi edilemez. Telafı dersleri kurum tarafından belirtilen tarihlerde aynı ay içinde gerçekleştirilir. Hastalık durumunda dersin telafi edilebilmesi için, kuruma rapor iletilmesi şarttır. Hastalık dahil her ay için 1 (bir) telafi hakkınız bulunmaktadır.

NOT: Kurumdan dolayı kaynaklanan iptallerde telafi hakkınız bulunmaktadır.

KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
WhatsApp İletişim