FİKRİYE KESTİ

Sanatçı, 1999-2003 yılları arasında Borusan Gravur-Baskı Resim atölyesinde baskı tekniklerinde (ahşap, strafor, metal) çeşitli eserler üretti ve yine bu yıllar arasında düzenlenen birçok karma sergilerle çalışmalarını sanat severlerle buluşturdu.

2002 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünü kazandı. Devrim Erbil, Aydın Ayan, Yalçın Karayağız ve Mustafa Orkun Müftüoğlu’nun öğrencisi oldu. Prof. Fuat Acaroğlu Vitray Uygulama Atölyesinde ve İrfan Okan Litografi atölyelerinde eğitim aldı. 

İki yıl boyunca Şükrü AYSAN ve Leyla DEDEAL ile birlikte bir kavramsal sanat topluluğu olan STT (Sanat Tanımı Topluluğu) nin atölye çalışmalarında bulundu.

Çeşitli Projelerde yer alan sanatçı, 2007 yılında Beyoğlu Asmalımescit sokakta gerçekleştirilen ilk Açıkhava reprodüksiyon Sokak Sergisi’nin Koordinatör yardımcılığını ve jüri üyeliğini yaptı. Yine 2008 yılında Beyoğlu’nda okuyan ilköğretim okulu öğrencilerine Türk resmini ve ressamlarını tanıtmak amacıyla hazırlanan katalogun hazırlanması ve proje kapsamda yapılan resim yarışmasının proje koordinatörlüğü ve jüri üyeliğini yaptı. 

Öğrenimi boyunca birçok karma sergilere katılan sanatçı, 2008-2009 yılında mezun oldu.

2009 yılında AR+I grubunu kurdu.

2010 yılında Patras Üniversitesinin organize ettiği "EROS IN ART" adı altında, "3. ULUSLARARASI RESİM SEMPOZYUMU ",na ülkemizden davet edilen sanatçılardan biri oldu.

2012-2013 Eğitim yılında  Mimar Sinan Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı.

2014 yılında Sarıyer Gençlik eğitim merkezi (SAGEM) de resim Öğretmenliği yaptı.

2014-2015  FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Okulunda,  2015-2017tarihleri arasında İELEV Özel İlk ve orta okulunda Görsel Sanatlar Öğretmenliği yaptı.

 

Sanatçı halen çalışmalarını Beyoğlu’ndaki kendi atölyesinde sürdürmekte ve aynı zamanda Resim öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.