YUSUF TOLGA ÜNKER

1984 yılında İstanbul'da doğdu. 1999 yılında Marmara Kolaji'nde ortaöğrenimini tamamladı.

2003 yılında, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü'nden mezun olan ressam aynı üniversitede 2013 yılında pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimi gördüğü 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde Erasmus programı ile İspanya'da bulundu ve Avrupa'da yer alan çeşitli müzelerde eski ustaları inceledi ve 2015 senesinde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 

2015 yılında, İstanbul' da bulunan Mater Dolorosa ikonları yazmış olduğu Mater Dolorosa Icons Of İstanbul isimli yazı, İspanya' da Servitas Carmona' nın düzenlediği Virgo Dolorosa Konferansı'nın dökümanları arasında yer aldı ve konferans DVD'sinde yayınlandı. 

Çeşitli kurumlarda görsel sanatlar öğretmenliği yapmış olan Yusuf Tolga Ünker, halen Maltepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Akademisyenliğin yanı sıra, ulusal basında kültür-sanat haberleri ve söyleşiler yapmaktadır.

KAYIT OL
Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.