ABRSM Royal Akademi Sertifika Programı

ULUSLARARASI ROYAL AKADEMİ DİPLOMA VE SERTİFİKA PROGRAMI (ABRSM)

 
İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik ve bale alanlarında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programları Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyada yaklaşık 90 ülkede uygulanmaktadır. Tüm yaş gruplarına açık ve herkesin başvuruda bulunabileceği bu sınavlara her yıl 600.000’i aşkın aday katılmaktadır.
 
Performans ve teori olarak iki ayrı kategoride yürütülen bu sınavlar toplam sekiz aşamalıdır. Adayın yeterliliğine göre sınava gireceği seviye belirlenir.  Sekizinci aşamanın sonunda yer alan sınavla aday alanında uluslararası geçerliliğe sahip Associated Board of Royal Schools of Music diplomasının sahibi olarak yurt dışındaki üniversitelerde istedikleri herhangi bir alanda burs kazanabilme, müzik eğitmenliği ya da yorumculuk gibi profesyonel meslek edinme imkânı elde etmektedirler.
 
Kurumumuzda ABRSM' ye yönelik çalışma programları;
 
Piyano
Keman
Gitar
Flüt
 

Royal Akademiden Sertifika almak isteyen öğrencilerimiz, Akdeminin müfredatına uygun ve belirlediği kitaplar üzerinden eğitim almaktadırlar.Sertifika verilen programlar belirtilmiştir. Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır .

Bsm Fm
Fotograflar
Videolar
Sikça Sorulan Sorular
Neredeyiz